Święto Chrystusa Króla Wszechświata PDF Drukuj Email
Niedziela, 11 Listopad 2012 16:24

 

   

 25 listopada, w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, przeżywaliśmy wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży nasze  patronalne święto.  Uroczystej Eucharystii w katedrze siedleckiej przewodniczył Biskup Siedlecki Zbigniew    Kiernikowski.  Ślubowanie złożyło 21 nowych członków naszego stowarzyszenia. Powołano też do życia nowy parafialny oddział w  Komarówce Podlaskiej. Druga część uroczystości odbywała się w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach.  Nasze stowarzyszenia po raz pierwszy przyznały nagrodęi „Zwiastun Dobrej Nowiny” . Otrzymał ją Uczniowsko - Parafialny Klub  Sportowy „Barka” z Siedlec.  Wysłuchaliśmy pasterskiego słowa naszego Biskupa.        W kolejnej  części spotkania  zjazdu wysłuchaliśmyi koncertu fortepianowego młodego siedleckiego pianisty Piotra Thela i obejrzelśmyi film „Pratulin”.                                        Zebranych w atmosferę i przesłanie filmu wprowadził intersujący wykład dra Grzegorza Welika dyrektora Archiwum Państwowego w Siedlcach, wybitnego regionalisty i znawcy tematyki unickiej.