Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę PDF Drukuj Email
Niedziela, 17 Czerwiec 2012 10:35

16 czerwca miała miejsce doroczna ogólnopolska pielgrzymka członków i sympatyków Akcji Katolickiej na Jasną Górę.  W katedrze częstochowskiej o godz. 9.00  pielgrzymi wysłuchali słowa pasterskiego i błogosławieństwa Abpa. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, wystąpienia  pani  Haliny Szydełko, prezes ogólnopolskiej Akcji Katolickiej oraz wystąpienia  Bp. Mariusza Leszczyńskiego, asystenta kościelnego AK. Następnie kilkutysięczna kolumna ze sztandarami i transparentami wyruszyła ulicami Częstochowy na Jasną Górę. Tu uroczystej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił  Bp. Edward Frankowski.
Diecezję Siedlecką reprezentowała około 150 - osobowa grupa członków i sympatyków Akcji Katolickiej na czele z Zarządem DIAK oraz asystentem kościelnym Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej  ks. Wojciechem Hackiewiczem.
Umocnieni wiarą płynącą z tego świętego miejsca, wpatrzeni w obraz najlepszej z matek  członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Siedleckiej wrócili do swoich parafii, do swoich środowisk, do domów, do miejsc pracy, by słowem i czynem świadczyć o Chrystusie.
Następne spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej naszej diecezji już 30 czerwca w Sworach. Będziemy wtedy przeżywać XII Diecezjalny Dzień Akcji Katolickiej naszej diecezji. Zapraszamy.