Dzień Skupienia Akcji Katolickiej w Stoczku Łukowskim PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 21 Maj 2012 20:08

Dzień Skupienia Akcji Katolickiej w parafiiWniebowzięcia NMP w Stoczku Łukowskim
W sobotę 19 maja 2012 roku  Parafialny Oddział Akcji Katolickiej obchodził swoje święto. Na uroczystość przybyły delegacje zaprzyjaźnionych POAK z Łukowa, Garwolina, Łaskarzewa i Siedlec. Zarząd diecezjalny reprezentował v-ce prezes pan Janusz Leśniak oraz skarbnik pan Marian Pałdyna. Uroczystość rozpoczęła się Eucharystią, której przewodniczył i homilię wygłosił asystent diecezjalny ks. dr Wojciech Hackiewicz.

     

 

 

Oprawę liturgiczną przygotowała młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii. Następnie wysłuchaliśmy prelekcji ks. mgr Marka Golca o Matce Bożej Kodeńskiej- Królowej Podlasia. Kolejnym punktem była prezentacja przez młodzież z Kisielska pod przewodnictwem pani Barbary Rosa własnych wierszy nagrodzonych w konkursie. Na zakończenie pierwszej części odmówiliśmy południową modlitwę Regina Coeli, po której przeszliśmy do pomieszczeń Akcji Katolickiej na herbatę. Druga część uroczystości odbyła się w świetlicy ZO w Stoczku Łukowskim, gdzie pani mgr Hanna Stosio- przewodnicząca Towarzystwa Przyjaciół Stoczka przedstawiła zebranym historię miasta, parafii i sławnych ludzi związanych ze Stoczkiem. Spotkanie zakończyło się obiadem przy wspólnym stole.
Nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej pragnie podziękować ks. proboszczowi, naszemu asystentowi za dofinansowanie i wsparcie duchowe naszego oddziału, ks. Markowi Golcowi za przyliżenie historii Matki Bożej Kodeńskiej- Królowej Podlasia, władzom administracyjnym Miasta i Gminy panu burmistrzowi Ireneuszowi Szczepanikowi i wójtowi Markowi Czubowi za obecność, pani Hannie Stosio za przygotowanie ciekawej prelekcji o Stoczku, młodzieży z KSM i scholi za udział w liturgii, uczniom ZO z Kisielska za prezentację wierszy, pani dyrektor szkoły Wiesławie Milczuk za udostępnienie sali, a paniom z kuchni za bezinteresowne przygotowanie smacznego obiadu.
Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!
                             Sekretarz POAK  Elżbieta Figat