Rekolekcje w Kodniu PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 27 Luty 2012 17:24

 

Wielkopostne rekolekcje Akcji Katolickiej odbyły się 24-26.02.12 r. w Kodniu i przebiegały pod hasłem „Chrześcijanin ikoną Chrystusa”.  W tym roku u stóp Matki Bożej Kodeńskiej zgromadziło się prawie 90 uczestników ćwiczeń duchowych, które   poprowadził ks. Jerzy Duda, asystent AK z Garwolina. „Veraikon – Prawdziwe Oblicze”, „Grzech – podeptana ikona. Prawda o miłosierdziu”, „Człowiek – obrazem i podobieństwem Boga” to tematy konferencji,  które sprzyjały refleksji nad istotą powołania chrześcijańskiego. Pogłębieniu relacji z Bogiem służyło uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej,  Gorzkich Żali i nabożeństwie pokutnym, podczas którego można było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

  

 

Ważnym elementem spotkania były:

wspólna Jutrznia i Nieszpory oraz wprowadzenie do osobistego praktykowania lectio divina i codziennego rachunku sumienia. Nawrócenie i pogłębienie

osobistej relacji z Bogiem to warunek owocnego świadczenia o Chrystusie w swoim środowisku. Aby być chrześcijaninem, należy najpierw odkryć Boga.

- Jaki mam obraz Boga? – pytał ks. rekolekcjonista i przywołując postaci świętych Piotra i Pawła wyjaśniał, że z powodu pychy często zniekształcamy obraz Boga,

a nawet sami zajmujemy Jego miejsce, podejmując decyzje sprzeczne z prawem Bożym.

Członkowie Akcji Katolickiej uczestniczyli w posiedzeniu Rady DIAK, podczas którego udzielono absolutorium Zarządowi DIAK za 2011 rok oraz przyjęto sprawozdanie finansowe.

W imieniu Zarządu DIAK prezes Tadeusz Federczyk przedstawił propozycje pracy dla Akcji Katolickiej naszej diecezji w 2012 roku.

Diecezjalny asystent ks. Wojciech Hackiewicz przedstawił kierunki działania parafialnych oddziałów AK w perspektywie zbliżającego się Roku Wiary i zachęcił

do lektury Orędzia Ojca Świętego Benedykta XVI na Wielki Post 2012 roku. Umocnieni mocą z wysoka wróciliśmy do swoich środowisk, aby być Bożym zaczynem w świecie.